środa, 10 sierpnia 2011

Jak uszyć lambrekin?

Jak uszyć lambrekin?

Autorem artykułu jest Łukasz Piernikarczyk


Lambrekin to ozdoba okna wisząca na samej górze, niezależnie od firanki i boków. Jest zawsze na wierzchu, może mieć różne kształty czyli jakby różne fasony.
Okno to jedna z integralnych części budynku – warto więc zadbać o jego ładny wystrój. Na parapecie stawia się piękne kwiaty, nad oknem wiesza się prześliczne firany. Często też używa się lambrekinu jako dodatkową ozdobę. Samo szycie lambrekinu nie jest trudne, a efekt jest czarujący.
Lambrekin to ozdoba okna wisząca na samej górze, niezależnie od firanki i boków. Jest zawsze na wierzchu, może mieć różne kształty czyli jakby różne fasony.

Najpopularniejszy jest lambrekin woda, może być pojedynczy lub złożony z kilku części nachodzących na siebie. Lambrekiny z liku części szyje się najczęściej przy długich karniszach, obejmujących kilka okien obok siebie.

Wykonanie lambrekinu woda:
Do uszycia lambrekinu potrzebny jest materiał w kształcie trapezu. Należy z materiału wykroić trapez o podstawie o pół metra dłuższy niż długość karnisza nie licząc końcówek karnisza (czyli jeśli karnisz ma 1,5 m to potrzeba 2m materiału), natomiast góra trapezu to po zszyciu ta część gładka, od nas zależy, jaka ma być szeroka.

Do szycia używamy taśmy smok 1:3, którą można zakupić w każdym sklepie z pasmanterią. Najpierw lamówką obrębiamy podstawę trapezu, następnie taśmę przyszywamy na bok, górę i drugi bok, pamiętając aby najpierw wszyć dół taśmy a potem podwijając materiał przyszyć górę taśmy.
Dzięki tym prostym działaniom powstanie śliczny lambrekin, który pięknie ozdabia nasz pokój czy mieszkanie.
---
Super Domek - wszystko o Twoim domku

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...